Replica Jantın Zararları Nelerdir ?

Gündelik hayatımızı kolaylaştırmak için bir çok teknoloji ve araca ihtiyaç duymaktayız. Kimi zaman ihtiyaç değil, tamamen keyfi hizmete mahsus olarak hayatımıza dahil etmekteyiz. Otomobil zorunlu ihtiyaç ( ekmek, su ile kıyaslamayınız, efendim. Hayatı kolaylaştırmak için zorunlu ) A noktasından B noktasına en kısa sürede varmamızı sağlayacak taşıtların başında gelir otomobiller. Otomobil tutkunlarının ise en başta değiştireceği şeydir ‘Jant’. Sizce konfor veya hız amaçlı mı? HAYIR, Tamamen keyfi. Bu arada konfor, hız, güvenlik gibi seçenekleri düşünenler zaten Replica Jantı aracına takmayacağını hatırlatalım.

Jant seçimi tamamen keyfi dedik. Fabrikanın sunmuş olduğu Lastik ve Jant ebatını kabullenmeyip görüntü kalitesini arttırmak için takılan ‘Replica Jant’ ne kadar mantıklı ? Replica jantlar araçlarımıza zarar verir mi? Replica jantların kullanım süreleri var mı?

Replica Jantların tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri UCUZ olması. Ucuz ve Kaliteyi yan yana çoğu zaman göremeyiz, özellikle otomotiv sektöründe. Bir diğer seçenekler arasında;  Çakma , birebir , imitasyon , taklit  isimleri değişse de anlamlar aynı.

Gelelim kalitesiz ve ucuz olan bu ‘Replica Janların’ zararlarına

-Birebir üretildiğini düşünseniz de aracınız için uyumlu olmaması

– Olası bir çukura sert girdiğinizde jantın kırılıp kaza yapmaya meyilli olması

-Zamanla ön takıma verdiği zararlar (Rot kolları, rot başları, salıncaklar )

-Görünüm olarak birebir gözükebilir, kullanılan malzemelerin çoğunluğu farklılık gösterir, ucuz olmasının ana sebebi zaten budur. Orijinal ´jantın tanesi 800 $ replica jant takımı 1000 ₺.

Replica jant kullanmadan önce testlerini izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Peki şimdi size soruyoruz, replica jant alınır mı ?

Leave a Comment

Your email address will not be published.